zalety pożyczek pozabankowych

Atuty i zalety pożyczek pozabankowych. Pożyczki gotówkowe nierzadko dla wielu osób stanowią jedyną możliwość wyjścia z trudnej sytuacji. Dla wielu jednak pożyczka w banku czy też zaciągnięcie kredytu nie jest możliwa, ze względu na tzw. brak zdolności kredytowej, czyli inaczej mówiąc decyzję odmowną banku, jaką otrzymuje petent starający się o zadłużenie.

Atuty i zalety pożyczek pozabankowych. Wtedy pomocy można szukać w innych miejscach. Alternatywę dla standardowych zobowiązań bankowych stanowią tzw. pożyczki pozabankowe udzielane przez prywatne instytucje finansowe.

https://portal.oferty-leadstar.pl/pozyczki-pozabankowe

Główna różnica między pożyczką bankową, a pozabankową polega na podmiocie jakim jest kredytodawca. Mianowicie, w pożyczkach pozabankowych, jak sama nazwa wskazuje, pomocy finansowej udziela nam nie bank, a prywatna instytucja finansowa, której działalność nie jest sankcjonowana przez zapisy ustawy Prawa bankowego, a kodeks cywilny. Koszty zaciągnięcia pożyczki w instytucji pozabankowej są zazwyczaj wyższe, co w praktyce oznacza, że w większości przypadków kredytobiorca będzie musiał spłacić większe odsetki. W większości przypadków wyższe są też kary za nieterminowe spłacanie, jednak pożyczka w instytucji pozabankowej potrafi być nierzadko jedyną szansą na uzyskanie gotówki i dlatego, tak często po nią sięgamy. Plusy pożyczek pozabankowych

Największym atutem chwilówek pozabankowych, który przyciąga klientów jest ich szybkość uzyskania. Proces zaciągnięcia takiej pożyczki jest niezwykle krótki, w wielu przypadkach, żeby uzyskać gotówkę wystarczy zaledwie kilka minut. Drugim atutem jest niemal całkowite ograniczenie formalności. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dla mniejszych kwot nie wymaga się sporządzenia umowy w formie pisemnej. Pożyczki pozabankowe można zaciągnąć nawet i przez internet. Kolejnym plusem jest brak wymagań instytucji udzielającej pożyczkę wobec petenta w związku z dokumentami. Pożyczki pozabankowe uzyskuje się na podstawie samego dowodu osobistego. Mobilność takiej pożyczki wynika również z tego, że nie musi być ona zrealizowana w formie bezgotówkowej.

 

Autor: AdamD
data: 2016-10-19 18:36:41
72 / 100