Czy warto korzystać z promocja kont bankowych? Dodatkowe 200 zł za otwarcie konta – brzmi zachęcająco, prawda? Firmy bankowe starają się jak mogą by zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania właśnie z ich oferty. Jednak czy zawsze z pozoru atrakcyjne promocje są warte naszej uwagi? Dzisiaj podpowiemy Ci jak w prawidłowy sposób korzystać z promocji kont bankowych oraz jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze oferty.

Jak rozsądnie wybierać promocje bankowe?

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rożnych promocji bankowych, oferta jest naprawdę bardzo bogata, ale czy taka atrakcyjna na jaką się wydaje? Jedni traktują promocje bankową jak zachętę do otworzenia konta w konkretnym oddziale bankowym, drudzy zaś jako sposób na dodatkowy przychód. Niezależnie od tego do jakiej grupy konsumentów się zaliczasz, warto jest wiedzieć w jaki sposób wybierać promocje.
Po pierwsze promocje zawsze dobieraj do własnych potrzeb, zanim podpiszesz umowę upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagane formalności, pozwoli Ci to uniknąć ewentualnych konsekwencji.
Kieruj się zawsze rozsądkiem a nie chęcią dodatkowego zysku, czasami mniej znaczy więcej. Zanim otworzysz kolejny rachunek bankowy tylko dlatego, że nowi klienci dostaną 200 zł na start, zastanów się nad comiesięcznymi opłatami oraz dodatkowymi kosztami za prowadzenie konta. Wybierz ofertę, która naprawdę przyniesie Ci korzyść a nie tylko chwilowy zysk!

Aktualne promocje kont bankowych

Choć atrakcyjnych promocji jest całe mnóstwo to dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się trzem najczęściej wybieranym.
Firma mBank regularnie organizuje atrakcyjne promocje dla nowych klientów, obecną jest 150 zł za założenie e-konta osobistego, niestety oferta dedykowana jest osobą spełniającym konkretne warunki. Kolejną promocją od mBanku jest 300 zł za otworzenie rachunku osobistego, plus kolejne 250 zł za aktywne polecanie oferty znajomym, niestety, aby uzyskać dodatkowe pieniądze należy wykazać się dużą aktywnością – dotyczy to zarówno regularnych wpływów jak i poleceń znajomym.
Bank Pekao oferuje 100 zł premii gotówkowej za otwarcie rachunku osobistego, pod warunkiem wpływu minimalnego w kwocie 500 zł oraz wykonania jednej transakcji płatniczej (kartą lub przy pomocy aplikacji).

54 / 100