Atak na duży serwis pożyczkowy. Dotyczy tysięcy użytkowników z Polski.

To efekt ataku na serwery serwisu – podaje “The Guardian”. Ostrzeżenia otrzymują też użytkownicy z Polski. – Sprawca mógł mieć dostęp do danych ok. 22 tys. klientów Wonga w Polsce – wyjaśniła firma w korespondencji z tvn24bis.

wonga

Imię, nazwisko, adres, numer telefonu, PESEL i numer dowodu osobistego – między innymi takie dane 270 tys. klientów serwisu oferującego pożyczki online mogły wyciec do internetu. Wielu z nich, także z Polski, otrzymuje ostrzeżenia mówiące o tym, że obce osoby mogą mieć dostęp do ich kont.

Więcej czytaj na: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wyciek-danych-z-serwisu-wonga,730748.html

Dane klientów firmy Wonga mogły wyciec do sieci
4.7 (94.29%) 7 głosów

1 komentarz


  1. A oto odpowiedź Wongi (FB):
    Wiemy, że w ubiegłym tygodniu doszło do nieautoryzowanego ograniczonego dostępu na serwery Wonga w Wielkiej Brytanii. Nieautoryzowany dostęp mógł potencjalnie dotyczyć danych danych klientów w Polsce. Na ten moment nie możemy potwierdzić, że doszło do wycieku danych. ale nie wykluczamy żadnego scenariusza, i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Szczegółowy proces weryfikacji czy dane klientów zostały przeniesione poza serwery Wonga jest w toku. Poinformowaliśmy klientów, których sprawa mogła dotyczyć o tej sytuacji. Jeśli miałby Pan jakieś pytania prosimy o kontakt z call center 22 388 88 88

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *