Dofinansowania do zakupu Mieszkanie Dla Młodych. Z jakich form pomocy finansowej mogą skorzystać młodzi ludzie, noszący się z zamiarem zakupu własnych czterech kątów.

Kredyt mieszkaniowy , to z jednej strony szansa na własne cztery ściany, a z drugiej strony zobowiązanie na minimum kilkanaście lat. Nim podejmiemy ostateczną decyzję o tym, czy go wziąć, analizujemy nasze finanse, rozważamy wiele zawodowych wariantów , myślimy o tym jak nieprzewidywalne są zdarzenia losowe. A gdy ostatecznie zdecydujemy się na skredytowanie mieszkania, za pośrednictwem doradców, lub na własną rękę szukamy opcji, by wziąć najtańszy kredyt.

MDM czyli program Mieszkanie Dla Młodych

Działający od początku 2014 roku z inicjatywy rządowej projekt Mieszkanie Dla Młodych, od początku cieszy się ogromną popularnością wśród młodych kredytobiorców. Pomoc polega na dofinansowaniu wkładu własnego. Rodziny wielodzietne ( troje dzieci lub więcej) mogą również liczyć na pomoc w spłacie kapitału kredytu. Osoby które rozpoczną budowę mieszkania, lub domu mogą skorzystać z częściowej ulgi VAT na materiały budowlane……

Z programu mogą skorzystać :

  • osoby nie posiadające obecnie lub w przeszłości żadnego innego mieszkania
  • osoby które nie ukończyły 35 roku życia – w przypadku małżeństw pod uwagę jest brany wiek młodszego z małżonków ( warunek nie dotyczy rodzin wielodzietnych)
  • kredytowane jest minimum 50 % wartości nieruchomości, a czas kredytowania wynosi minimum 15 lat

MDM to szansa na sporą pomoc finansową. Program cieszy się tak dużą popularnością, że pula do rozdania na dany rok kalendarzowy, wyczerpuje się zwykle w pierwszym kwartale.

Najlepsze kredyty hipoteczne

Z dofinansowaniem czy bez każdy kto zdecyduje się na kredyt mieszkaniowy, szuka dla siebie najlepszej ( najtańszej) oferty kredytowej. Aktualny ranking znajdziecie na naszym portalu.

68 / 100