Druga pożyczkaDruga pożyczka i kolejna – gdzie dostaniemy najtaniej? Biorąc pierwszą pożyczkę, w większości przypadków nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, inaczej sytuacja wygląda natomiast, gdy chcemy ją zaciągnąć druga pożyczka i kolejną.

Zgodnie z obowiązującymi od 11 marca 2016 roku zmianami w ustawie antylichwiarskiej, całkowite koszty pożyczki nie mogą przekraczać 25% pożyczonej kwoty i 30% tej sumy w skali roku. Oprócz tego, w okresie, kiedy korzystamy z tego typu instrumentu finansowego, dana instytucja pozabankowa nie ma prawa zażądać od nas opłat większych niż 100% pożyczonej kwoty. Niestety, w praktyce wygląda to nieco inaczej – w każdej z firm świadczących usługi tego typu spodziewać możemy się opłat za pożyczkę, których wysokość może różnić się, w zależności od serwisu, o kilka do kilkunastu złotych.

https://portal.oferty-leadstar.pl/pozyczki-pozabankowe

Na szczęście, koszty kolejnych chwilówek mogą w niektórych przypadkach ulec pomniejszeniu. Możliwe jest to dzięki różnego rodzaju promocjom stworzonym z myślą o stałych klientach. Na niższe opłaty liczyć można na przykład polecając usługi danego parabanku znajomemu czy biorąc pożyczkę w danej instytucji po raz trzeci czy czwarty (większość firm oferuje wówczas kilkuprocentową zniżkę).

Jak pokazuje praktyka, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wzięcie kolejnej pożyczki u konkurencji, gdzie będziemy traktowani będziemy jako nowy klient, a co za tym idzie – możemy liczyć na darmową gotówkę. Do instytucji pozabankowej, z której usług korzystaliśmy jako pierwszej warto wrócić dopiero wówczas, gdy skorzystamy z wszystkich opcji darmowych pożyczek lub będziemy potrzebować wyższej kwoty.

Z licznych zestawień wynika, że najmniej za drugą pożyczkę zapłacimy w firmie Vivus.

W skład opłat wchodzą tu prowizja i odsetki w wysokości 10%. Warto zdawać sobie jednak sprawę, że instytucja ta ma wyznaczone limity chwilówek dla osób ponownie korzystających z ich usług.

Biorąc pożyczkę po raz drugi liczyć możemy na maksymalnie 2600 złotych, trzeci – 3000 zł. Gdy natomiast potrzebujemy 5000 zł, z usług Vivus skorzystać musimy aż osiem razy.

65 / 100