Konsolidacja chwilówekKonsolidacja chwilówek – prosty sposób na wyjście z długów? Wiele słyszy się o konsolidacji kredytów zaciąganych w bankach, jest to jedyne skuteczne i proste rozwiązanie na pozbycie się długów. Nowością na rynku są firmy oferujące konsolidację chwilówek, umożliwiając tym samym osobom zadłużonym wyjście na prostą. Jak wygląda konsolidacja chwilówek i czy jest ona w ogóle możliwa?

Czym jest konsolidacja chwilówek? Na czym polega?

Konsolidacja jest znanym terminem ekonomii długu, odnoszącym się do połączenia wszystkich aktualnych zobowiązań w jedno, dzięki czemu sytuacja finansowa osoby zadłużonej nie uległaby pogorszeniu a zdecydowanej poprawie, w wyniku wystosowania miesięcznej raty możliwej do spłaty. Obecnie coraz więcej firm pozabankowych oferuje swoim klientom usługę konsolidacji chwilówek. Cały proceder polega na zaciągnięciu większej pożyczki, której suma odpowiadać będzie łącznej kwocie aktywnych chwilówek. Po spłaceniu chwilówek osoba, która zdecydowała się na konsolidację zostaje z jedną pożyczką, której raty dostosowane są do indywidualnej sytuacji finansowej tak by spłata rat przebiegała bezproblemowo.

Konsolidacja chwilówek – jak to zrobić?

Po pierwsze należy znaleźć taką firmę lub bank, który oferuje konsolidację pożyczek krótkoterminowych. Pamiętaj by nie składać wniosku o kolejną chwilówkę, dzięki której spłacisz swoje zadłużenie, krótki okres spłaty może w tej sytuacji przynieść więcej złego niż dobrego. Najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku o pożyczkę do spłaty w kliku bądź kilkunastu ratach. Konsolidację chwilówek oferuje m.in. firma: Ekassa Rapida Money, Profi Credit czy MoneyGuru, skorzystaj z porównywarki internetowej i wybierz taką ofertę, która sprosta Twoim oczekiwaniom. Firmy pozabankowe oferują tzw. pożyczkę konsolidacyjną bez wychodzenia z domu, gdzie wszystkich formalności należy dopełnić wypełniając prosty formularz online, znajdujący się na oficjalnej stronie internetowej.

Pamiętaj, by nie zwlekać z podjęciem decyzji dotyczącej konsolidacji, jeżeli wiesz, że nie poradzisz sobie z dalszym spłacaniem kilku chwilówek jednocześnie, czym prędzej zgłoś się po pomoc do odpowiedniej firmy.

72 / 100