Porównanie kont osobiste to zestawienie najlepszych dostępnych obecnie kont bankowych, dzięki któremu możesz szybko i łatwo wybrać najlepiej pasujące do Ciebie konto. Obecnie na rynku mamy bardzo bogatą ofertę, a same konta oferują coraz więcej możliwości. W jednym banku dostaniemy darmowe przelewy internetowe, w innym znowu dodatkowe oprocentowane, a inne konto jest znowu całkowicie darmowe.
produkty bankowe

Oferują DARMOWE osobiste konta bankowe (dane z 2018):

  • Millenium Bank – konto 360 pełne możliwości; korzystaj z konta za 0 zł w dowolnym miejscu i czasie: 0 zł za prowadzenie konta, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów, 0 zł za przelewy krajowe w złotych w Millenecie i aplikacji mobilnej, 0 zł za przelewy na e-mail lub telefon, 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty;
  • Konto Citi Gold: za utrzymanie salda 400 tys. zł przez dwa miesiące – 1000 zł, 1 000 zł za każde skuteczne polecenie Klienta Citigold, stabilna marka obecna na polskim rynku nieprzerwanie od 150 lat, dostęp do darmowej usługi doradztwa inwestycyjnego.
  • Konto bez Granic PKO BP to: 0 zł za wypłaty gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, 0 zł za obsługę karty debetowej, 0 zł za zlecenie stałe oraz polecenie zapłaty, 0 zł za wypłatę gotówki do 300 zł (Cashback) w punktach usługowych i handlowych oznakowanych symbolem Visa cash.
  • Konto Direct z Moim ING – nową osobistą bankowością, ułatwia codzienne korzystanie z konta i dostosowuje się do Klienta. Dzięki niej Klient ma dostęp do pieniędzy gdzie chce, kiedy chce i jak chce. Na komputerze, tablecie albo smartfonie – równie łatwo. Od razu widać jakimi środkami dysponuje posiadacz konta i na co je wydaje. Konto Direct z Moim ING ułatwia podejmowanie lepszych decyzji: sprawnie planować budżet i lepiej oszczędzać. Przelewy i doładowania wykonuje się szybko i intuicyjnie
  • PekaoSA; 100 zł za założenie i aktywne korzystanie z konta, 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za obsługę karty, 0 zł za przewalutowanie przy płatności kartą
  • mBank -e konto standard;  0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet, 0 zł za BLIK, 0 zł za kartę debetową, a teraz także do 650 zł zwrotu za zakupy, przy spełnieniu kilku prostych warunków;
  • Alior Bank –   0 zł za prowadzenie konta, jeżeli nie ukończyłeś 26 lat lub jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł/mies., 0 zł za kartę debetową, wystarczy rozliczenie 300 zł transakcji bezgotówkowych co miesiąc!
  • BGŻ BNP PariBas – konto optymalne; 0 zł za Konto Optymalne w banku zmieniającego się świata, czyli 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za kartę debetową dla posiadacza oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów Banku BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce.
  • Getin Bank – konto Osobiste w Getin Bank – Proste zasady; 3.5 % Na Koncie Oszczędnościowym, przez 12 miesięcy, dla kwoty do 10 000 zł przy wpływach na Konto Osobiste min. 1500 zł miesięcznie 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce0 zł za prowadzenie konta przy jednej płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie 0 zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej 0 zł za krajowe przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilnej
  • SantanderBank – konto Jakie Chcę z kartą do wielu walut to płacenie za granicą bez kosztów przewalutowania, brak opłaty bankowej za wypłaty z bankomatów za granicą (przy włączeniu Pakietu wielowalutowego) oraz 0 zł za otwarcie i prowadzenie konto 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty,0 zł za przelewy natychmiastowe Express ELIXIR lub BlueCash w Santander internet/mobile, a także 0 zł opłaty za kartę Dopasowaną do konta, jeśli zapłacisz nią 5 razy w miesiącu.

Na pewno część osób zdecyduje się na otwarcie konta bez dłuższego zastanowienia, co w perspektywie nawet jednego roku może okazać się stratą kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad wyborem konta na stałe, poszukać które będzie idealne, spełniające wymagane oczekiwania i wtedy skontaktować się z bankiem, udając się do placówki lub najlepiej i najszybciej wypełniając wniosek przez internet.

W dzisiejszym świecie bardzo trudno jest funkcjonować bez posiadania konta bankowego. Konto takie pozwala nam na dokonywanie zakupów za pomocą karty płatniczej, poprzez sieć czy umożliwia branie kredytów. Coraz popularniejsza staje się bankowość elektroniczna. Za jej pomocą można kontrolować stan swoich finansów czy dokonywać przelewów bez wychodzenia z domu. Posiadanie własnego konta zwiększa także nasze bezpieczeństwo – nie musimy chodzić z gotówką w portfelu, co zmniejsza ryzyko kradzieży czy zagubienia pieniędzy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, banki oferują na rynku ogromny wybór kont osobistych. Zachęcają one klientów brakiem opłat za posiadanie takiego konta, bezpłatnymi wypłatami z bankomatów czy też wysokimi limitami debetów. Serdecznie zapraszamy państwa do zapoznania się z obiektywnym i aktualnym porównaniem ofert banków w tym zakresie na naszej stronie.

Posiadanie własnego konta bankowego jest wyznacznikiem nowoczesności. Ma je zdecydowana większość Polaków. Bez niego niemożliwe stają się chociażby zakupy poprzez sieć, korzystanie z bankomatów czy zarabianie dzięki odsetkom. Bardzo często pracodawcy po prostu wymagają posiadania własnego konta do przelewania wypłaty. Ze względu na to, iż banki dopasowują się do potrzeb rynku, oferowana jest ogromna ilość rachunków osobistych. Instytucje finansowe kuszą potencjalnych klientów takimi czynnikami jak brak opłat za prowadzenie i otwarcie konta, darmowe karty płatnicze, bezpłatne korzystanie z bankomatów, oferują nawet zniżki na zakupy spożywcze i paliwo (w GetIn Banku). Zdajemy sobie sprawę, że z powodu ogromnej ich ilości bardzo trudne jest samodzielne zorientowanie się w ofertach i porównanie ich. Z tego powodu zapraszamy państwa do zapoznania się z rzetelnym porównaniem wszystkich możliwości dostępnym na naszej stronie internetowej.

Konta osobiste to rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (w skrócie ROR), obsługiwane przez instytucje bankowe. Korzystać z nich mogą wszyscy obywatele danego kraju, a konta rozróżnia się między innymi w zależności od wieku posiadacza (młodzieżowe i osobiste dla osób pełnoletnich). Służą one głównie do przechowywania i swobodnego dysponowania własnymi zasobami pieniędzy oraz otrzymywania wpływów z emerytur, rent oraz wynagrodzeń czy innych stałych dochodów, które trzeba przelać na konto. Takie konta są niestety dość nisko oprocentowane, stąd tez nie są konta oszczędnościowe – nawet jeżeli takie bywają z samej nazwy. Dłuższe utrzymanie kapitału na rachunkach bankowych nie przysparza nam żadnego zysku, a wręcz przeciwnie, przy ewentualnych opłatach, bądź stopniu inflacji możemy odnotować pewną stratę na koncie.

Rachunki osobiste są to imienne konta bankowe, najczęściej zakładane przez osoby fizyczne, do własnych indywidualnych potrzeb. Konta takie nazywane są przez banki rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi, w skrócie ROR. Takie konta mogą być zarówno osobiste, jak i wspólne ze współmałżonkiem lub z przyjaciółmi wspólnie rozliczającymi się. Zazwyczaj otwieramy konto, gdy wymaga od nas tego firma, w której aktualnie pracujemy, gdyż przekazu naszego wynagrodzenia dokonują na konto. W ramach swojego rachunku osobistego, można także odbierać pieniądze od Zusu, w tym emerytury, renty, świadczenia przedemerytalne, chorobowe, wypadkowe i inne. Można dokonywać przelewów na inne konta, płacąc na przykład rachunki za prąd, gaz, media i inne oraz dokonywać płatności w sklepach internetowych, co jest dzisiaj bardzo wygodne i potrafi oszczędzić nam mnóstwo czasu.

Konta osobiste to rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, w skrócie mówiąc (ROR), obsługiwane są przez instytucje bankowe. Korzystając z nich mogą wszyscy obywatele danego kraju, a konta wyróżna się w zależności od wieku. Służą one głównie do przechowywania i swobodnego dysponowania własnymi zasobami pieniędzy oraz otrzymywania wpływów z emerytur, rent oraz wynagrodzeń czy innych stałych dochodów, które trzeba przelać na konto. Takie konta są bardzo rzadko oprocentowane, a jeżeli się zdarzają to są to procenty bardzo niskie. Dłuższe trzymanie kapitału na takich rachunki nie daje żadnego zysku, a wręcz przeciwnie przy opłatach można jeszcze mieć mniej na koncie niż się ma oraz również z powodu inflacji i zmniejszenia siły nabywczej pieniądza.

69 / 100