Kredyt gotówkowy czy pożyczkaKredyt gotówkowy czy pożyczka. Z jednej strony pewność stabilności bankowej, z drugiej łatwo dostępne pieniądze praktycznie od ręki. Z jednej stałe oprocentowanie i bezpośredni kontakt z bankiem, z drugiej kuszące RRSO i możliwość wzięcia pieniędzy przez internet.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka. Kredyty gotówkowe zachęcają klientów tak samo jak pożyczki, ale która opcja będzie korzystniejsza?

Czas spłaty zobowiązania

Próbując znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie, warto najpierw ustalić, jaki czas na spłatę pożyczonych pieniędzy wchodzi w grę. Pożyczki od firm pozabankowych charakteryzują się bardzo krótkim terminem spłaty, z kolei banki oferują rozłożenie nawet niewielkiego kredytu na kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy. Eksperci finansowi wskazują, że kredyty gotówkowe są lepszą opcją dla osób o stałych, ale niewielkich źródłach przychodu, a także dla klientów, którzy szukają szybkich pieniędzy na chwilowe potrzeby, ale jednocześnie oddadzą je w maksymalnie krótkim terminie.

Unikanie zbędnych formalności

Firmy pozabankowe z sektora pożyczkowego kuszą hasłami promocyjnymi o tym, że oferują minimum formalności, a pieniądze można dostać od ręki i bez wychodzenia z domu. W przypadku kredytów bankowych takiego ułatwienia nie ma, ale nie oznacza to, że kredytobiorcę od razu zaleją stosy dokumentów i ogrom formalności, z których nie wygrzebie się przez miesiąc. Wręcz przeciwnie, zaciąganie kredytu gotówkowego zostało w ostatnich latach znacznie uproszczone. Przez to stały się atrakcyjną formą pożyczania pieniędzy, która skutecznie rywalizuje nawet z popularnymi chwilówkami.

69 / 100