Zachęcamy państwa do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie rzetelnym i obiektywnym porównaniem ofert kredytów mieszkaniowych w różnych instytucjach finansowych. Z pozoru kredyt taki może wydawać się podobny do kredytu hipotecznego, jednakże różni się paroma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim pozwala państwu na zakup istniejącego mieszkania lub domu, lecz nie na wybudowanie nowego. Dzięki środkom pochodzącym z takiego kredytu możliwe jest również sfinansowanie nabycia domku letniskowego, garażu czy wykupienia mieszkania komunalnego. Kredyty te oferowane są przez najbardziej renomowane instytucje finansowe, jak na przykład Alior Bank, GetIn Bank, ING Bank Śląski czy PKO Bank Polski. Serdecznie zapraszamy do poznania ich ofert na naszej stronie.

Kredyty mieszkaniowe to specyficzne rodzaje kredytów, gdyż przeznaczone są do zrealizowania konkretnych celów. Niemniej jednak są ogromnie ważne dla wielu klientów banków, ponieważ pozwalają spełnić życiowe marzenia. Mogą być wykorzystane do sfinansowania zakupu własnego domu jednorodzinnego, mieszkania, domku letniskowego, garażu bądź wykupienia mieszkania komunalnego czy zakładowego. Kredyty takie zawierane są na długi czas, z tego powodu ich ogólne oprocentowanie jest stosunkowo niewielkie. Różnią się jednak między sobą wysokością pokrycia wartości nieruchomości, formalnościami, szybkością uzyskiwania decyzji czy dodatkowymi opcjami (na przykład ubezpieczeniem kredytu). Z szeroką gamą kredytów tego rodzaju mają państwo możliwość zapoznać się na naszej stronie internetowej, do czego serdecznie zapraszamy.

Kredyt mieszkaniowy to pożyczka zaciągnięta w banku, z przeznaczeniem na zakup lokalu mieszkalnego, domu, działki budowlanej czy nawet na budowę domu. Takim kredytem nie zapłacimy za zakup np. ziemi rolnej, wówczas potrzebny byłby kredyt hipoteczny. Jest to kredyt o konkretnym przeznaczeniu, najczęściej nawet nie mamy styczności fizycznej z owymi pieniędzmi, gdyż będą one bezpośrednio przelane na konto sprzedającego, osoby fizycznej/developera lub na konto kredytobiorcy ale to tylko w przypadku budowy domu systemem gospodarczym. Taki kredyt również jest zabezpieczony hipoteką a to za sprawą ograniczonego prawa rzeczowego wpisanego do IV działu księgi wieczystej na rzecz kredytującego nas banku. Kredyty udzielane na budowę domu są wypłacane w transzach na konto kredytobiorcy. Zawsze przed wypłatą kolejnej, kredytobiorca musi udowodnić, że poprzednia została spożytkowana zgodnie z harmonogramem zaplanowanych prac.

Kredyty mieszkaniowe to pieniądze pożyczone od banku, które mogą zostać przeznaczone na zakup lokalu mieszkalnego, domu, działki budowlanej czy nawet na budowę domu. Takim kredytem nie można zapłacić za zakup np. ziemi rolnej, tu potrzebny byłby kredyt hipoteczny. Jest to kredyt o konkretnym przeznaczeniu i w większości przypadków przy zakupie nieruchomości będzie to w pełni transakcja bezgotówkowa. Pożyczone środki finansowe zostaną bezpośrednio przelane na konto osoby sprzedającej nieruchomość lub na konto kredytobiorcy ale to tylko w przypadku budowy domu systemem gospodarczym. Kredyty mieszkaniowe zabezpieczone są hipoteką. Jest to ograniczone prawo rzeczowe wpisane do IV działu księgi wieczystej na rzecz kredytującego nas banku. Kredyty udzielane na budowę domu są wypłacane w transzach na konto kredytobiorcy. Zawsze przed wypłatą kolejnej kredytobiorca musi udowodnić, że poprzednia została spożytkowana zgodnie z harmonogramem zaplanowanych prac.

Kredyt mieszkaniowy to pożyczone pieniądze od banku, które mogą zostać przeznaczone na zakup lokalu mieszkalnego, domu, działki budowlanej czy nawet na budowę domu. Takim kredytem nie zapłacimy za zakup np. ziemi rolnej, tu jest potrzebny byłby kredyt hipoteczny. Jest to kredyt o konkretnym przeznaczeniu i nawet w niektórych przypadkach nie zobaczymy pieniędzy na własne oczy, gdyż będą one bezpośrednio przelane na konto sprzedającego osoby fizycznej/developera lub na konto kredytobiorcy ale to tylko w przypadku budowy domu systemem gospodarczym. Taki kredyt również jest zabezpieczony hipoteką. Jest to ograniczone prawo rzeczowe wpisane do IV działu księgi wieczystej na rzecz kredytującego nas banku. Kredyty udzielane na budowę domu są wypłacane w transzach na konto kredytobiorcy. Zawsze przed wypłatą kolejnej kredytobiorca musi udowodnić, że poprzednia została spożytkowana zgodnie z harmonogramem zaplanowanych prac.

56 / 100