Porównanie kredyty firmowe to zestawienie wszystkich obecnie dostępnych i najlepszych kredytów jakie tylko są na rynku.

Ten dział bankowy najlepiej i najszybciej się rozwija, coraz więcej osób korzysta z takich rozwiązań. Ludzie w XXI wieku są coraz bardziej odważni i nie boją się zaryzykować pożyczonych pieniędzy na inwestycje w działalność gospodarczą. Są tutaj różne grupy osób tak jak np. osoby, które dopiero zaczynają otwierać firmę i potrzebują środków na start. Wtedy należy udać się do odpowiedniego banku lub instytucji finansowej (pozabankowej) i przedstawić odpowiednie gwarancję dotyczące działalności i prowadzenia firmy. Inną grupą są osoby, które już prowadzą firmę od wielu lat i potrzebują pieniędzy np. na bieżące wydatki, zakup towaru, czy innych niezbędnych rzeczy do funkcjonowania i swobodnego przepływu finansów w firmie.
Prezentujemy najkorzystniejsze, tanie i funkcjonalne kredyty firmowe:

 • pozabankowe:
  • Firma Brutto – wymień szybko fakturę na gotówkę
  • Janvest – pożyczka dla firm do 5 mln zł
  • Visset, do 12 000 zł na 6 m-cy,
  • SMEO – pożyczka pod faktury
  • Lidya – Kredyt dla Firm
 • bankowe:
  • Notus Finanse – kredyty gotówkowe, inwestycyjne i obrotowe,
  • Kredyt IdeBank LITE to: limit w rachunku bieżącym, 12 msc – staż prowadzenia działalności, 12 msc – okres kredytowania z możliwością odnowienia, 50 000 zł – maksymalna kwota finansowania w ofercie promocyjnej, bez prowizji za udzielenie limitu.
  • BIZnest Kredyt dla firm – nawet do 550 000 zł
  • Alior Bank Kredyt dla firm nawet do 3 mln złotych

Pełna oferta kredytów poniżej:


KREDYT FIRMOWY W PIGUŁCE

Masz firmę i potrzebujesz pieniędzy? Jest kilka produktów bankowych, z których możesz skorzystać, a jednym z nich jest nieodnawialny kredyt gotówkowy dla firmy. Taki kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć w zasadzie na dowolny cel związany z prowadzoną przez Ciebie działalnością.
Firmowy kredyt gotówkowy może być dobrym rozwiązaniem wtedy, kiedy potrzebujesz większego zastrzyku gotówki i chcesz spłacać zobowiązanie przez dłuższy czas. Co prawda, przy karcie kredytowej czy limicie w koncie także możesz wnioskować o wysokie sumy, ale warto pamiętać, że są one dostępne głównie dla firm o odpowiednio wysokich miesięcznych obrotach – takich, które dają bankowi gwarancję, że zobowiązanie zostanie spłacone w kilka miesięcy. Kredyt gotówkowy może być natomiast zobowiązaniem długoterminowym, dzięki czemu wyższe kwoty będą dostępne także dla firm o mniejszych obrotach.

RODZAJE KREDYTÓW DLA FIRM:

1. Kredyt gotówkowy

Warto go wybrać, kiedy chcesz utrzymać płynność finansową. Jedna z najszybszych i najprostszych opcji, ponieważ nie musisz określać celu przeznaczenia pożyczanych środków.

2. Kredyt inwestycyjny

Taki kredyt pomaga sfinansować dalszy rozwój Twoje firmy. Dzięki niemu możesz realizować inwestycję w celu powiększenia wartości majątku firmy. Środki z kredytu możesz przeznaczyć na zakup nowych maszyn, sprzętów, na zatrudnienie nowych pracowników czy modernizację siedziby Twoje firmy. Ważne – decydując się na kredyt inwestycyjny możesz potrzebować wkładu własnego.

3. Kredyt obrotowy

Jeśli potrzebne Ci są pieniądze na bieżącą działalność firmy, wybierz kredyt obrotowy. Możesz go przeznaczyć na zakup towarów czy materiałów do produkcji. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla firm aktywnych, rozwijających się. Kredyt obrotowy możesz uzyskać stosunkowo łatwo, a jego otrzymanie nie wiąże się z koniecznością przygotowywania dodatkowych dokumentów. W zależności od banku kredyt obrotowy dostępny jest w formie kredytu obrotowego ratalnego lub odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym.
Jeśli wybierzesz kredyt obrotowy w rachunku bieżącym, otrzymasz gotówkę w ramach ustalonego limitu kredytowego. Będziesz mógł przeznaczyć ją na pokrycie Twoich zobowiązań. Jest to rodzaj kredytu odnawialnego, bo kiedy spłacasz kredyt, masz możliwość kolejny raz skorzystać z debetu. Sporym atutem jest to, że odsetki pobierane są od faktycznej wykorzystanej kwoty. Zatem jeśli nie wykorzystasz go w całości, lub jeśli w danym miesiącu nie będziesz korzystać z niego wcale, Twoje koszty będą mniejsze zerowe.
W przypadku kredytu obrotowego ratalnego, z każda ratą spłacamy kapitał jak i odsetki. Taki kredyt może stanowić dobre uzupełnienie środków finansowych którymi dysponuje firma. Kwota na jaką udzielany jest kredyt obrotowy dla firm różni się w poszczególnych bankach, a zależy od obrotów i wpływów firmy. Okres kredytowania jest krótszy niż w przypadku kredytu inwestycyjnego. Cała procedura jest dość łatwa. Obecnie wiele banków umożliwia złożenie wniosku nawet drogą elektroniczną, co oszczędza nasz czas i pieniądze.

KOSZTY KREDYTU FIRMOWEGO

Na oprocentowanie kredytu składa się stawka WIBOR oraz marża, ustalana indywidualnie dla klienta i podlegająca negocjacji. Bank dopasowuje marżę indywidualnie, często w oparciu o bieżącą sytuację wnioskodawcy. Analizując oferty zwróć uwagę na opłaty okołokredytowe. Poza porównaniem samego oprocentowania warto sprawdzić, czy TOiP banku przewiduje dodatkowe opłaty za wcześniejszą spłatę, przyznanie kredytu czy rozpatrzenie wniosku. Sprawdź również, czy poniesiesz jakieś koszty w sytuacji, kiedy kredyt ostatecznie nie zostanie Ci przyznany.
Sprawdź również, czy w trakcie trwania umowy masz możliwość skorzystania z opcji karencji w spłacie zadłużenia.

FORMA ZABEZPIECZENIA KREDYTU FIRMOWEGO

Przy niższych wartościach kredytów (do kilkudziesięciu tysięcy zł) mamy możliwość wyboru kredytu z zabezpieczeniem lub bez zabezpieczeń. Jeśli wybierzesz kredyt zabezpieczony, możesz liczyć na wyższą kwotę oraz dłuższy okres spłaty. Kredyt niezabezpieczony wiąże się z dłuższym czasem rozpatrzenia wniosku i wyższymi kosztami. Niewiele banków posiada w swojej ofercie kredyt bez zabezpieczeń dla nowych firm.
Przedsiębiorcy mogą dzisiaj skorzystać z różnych form finansowania działalności, w zależności od tego na co chcą przeznaczyć pożyczone pieniądze. Na poszukiwanie idealnego rozwiązania warto poświęcić trochę czasu, szczegółowo przeanalizować produkty dostępne na rynku i wybrać najbardziej dopasowane do naszej aktualnej sytuacji biznesowej i budżetowej. Wybór najlepszego produktu może ułatwić nasza porównywarka finansowa.

62 / 100