mBank online jest to spółka, która została założona w 1986 roku pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna. Jest to również czwarty pod względem aktywów bank w Polsce, a jego nazwa jest znana każdemu Polakowi. Jedni mówią o tej instytucji dobrze, a inni na nią narzekają. Jednak warto samemu poznać ofertę tego banku i zobaczyć na własnej skórze jak to wygląda w praktyce.

Rozwój mBank

Od 2007 roku nazwę tego banku można spotkać w 3 krajach i są nimi: Polska, Słowacja i Czechy. Są to kraje położone blisko siebie, więc ekspansja ich nie wiązała się z dużymi kosztami. Głównym udziałowcem jest niemiecki Commerzbank, który jest uznawany za drugi bank w Niemczech. Posiada on 70% akcji. MBank online, bo tak można nazwać główne założenie związane z ekspansją rynku internetowego. Każda młoda osoba lubi korzystać z nowych technologii i to właśnie oferuje im mBank, który jest pionierem wprowadzana nowości na rynek.

Przykładowe konta i opłaty

1. eKonto:

– 150 zł premii za otwarcie nowego rachunku,

– 0 zł za prowadzenie, wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów, za kartę przy minimum 1 transakcji miesięcznie, 3 wypłaty z bankomatów zagranicznych.

2. Rachunek EUR:

– wypłaty i wpłaty bez utraty odsetek,

– transakcje i wypłaty zagraniczne bez kosztów przewalutowania.

3. mKONTO Intensive:

– przez pół roku w pełni darmowe konto.

4. eKonto możliwości

– możliwość stworzenia własnej karty, a nawet umieszczenia na niej swojego zdjęcia,

– 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta.

5. mBiznes:

– 0 zł za przelewy do ZUS i US,

– 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku firmowego.

Są to tylko przykładowe konta, które można spotkać w mBanku, warto pójść do placówki i dopytać samemu co może zostać zaoferowane, ponieważ wachlarz ich możliwości jest naprawdę spory i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Pionier wśród nowych możliwości

To, że ktoś nazywa siebie tak silnym pionierem wcale nie oznacza, że jest to prawdą. Jednak jeśli spojrzy się na to jest wprowadzane w mBank-u i jak prowadzana jest cała działalność to można być pod wrażeniem. Z ostatnich nowości, które zostały wprowadzone jak na razie tylko na okres próbny można wymienić biometrię behawioralną, którą zostało objętych 50000 chętnych klientów. Działa ona bardzo prosto i jest to zabezpieczenie przed kradzieżami danych do logowania, które mają miejsce. Sztuczna inteligencja zapamiętuje to jak klient porusza się w sieci po zalogowaniu się na swoje konto, czyli sprawdza ile razy zjeżdża na sam dół ekranu, gdzie najeżdża myszką, a także co najczęściej klika. Jeśli ktoś się zaloguje i nie będzie działał w schemacie to niestety ale zostanie wylogowany i będzie trzeba się dodatkowo uwierzytelnić. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które na razie jest testowane i ma zapobiec ewentualnym kradzieżom z kont bankowych. Warto śledzić poczynania mBank-u, ponieważ jest tam wprowadzanych dużo zmian, które mają być udogodnieniami dla klientów. Większość osób jest zadowolona z usług jakie prowadzi ta firma i jak na razie jej rozwój też wskazuje na dobre wyniki.

69 / 100