Najlepsze konta bankoweWspółcześnie niemal każdy posiada swoje konto bankowe – ci, którzy go nie mają nie są pewnie nawet świadomi, jak bardzo ułatwia on codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu nasze pensje lądują od razu w bezpiecznym miejscu i nie musimy ich ze sobą nosić do domu, możemy płacić w sklepach przy pomocy kart płatniczych, wybierać pieniądze (jeśli potrzebujemy gotówki) w bankomatach, by zawsze mieć tyle, ile chcemy, a także dokonywać na przykład tanich przelewów, czy na bieżąco monitorować stan swoich oszczędności, wykorzystując w tym celu konto internetowe.

Banki są świadome, że ludzie masowo zakładają konta bankowe i w związku z tym takie podstawy już ich nie zadowalają – każdy szuka coraz to większych udogodnień, tańszej obsługi i dodatkowych możliwości. Dlatego też wszystkie instytucje bankowe – tak w Polsce, jak i na całym świecie – dostosowują swoją ofertę do potrzeb coraz bardziej wymagających klientów i tworzą pełne zalet, nowe oferty. Które są najbardziej warte uwagi?

Główne zalety kont bankowych

Współczesne konta bankowe powinny być przede wszystkim jak najtańsze w obsłudze – to jedna z zalet, na którą klienci zwracają szczególną uwagę. Spośród aktualnych ofert banków, działających na polskim rynku finansowym, niemal wszystkie chwalą się, że coś u nich kosztuje 0 złotych – otwarcie i prowadzenie rachunku bankowego, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, realizacja poleceń przelewów stałych oraz poleceń zapłaty itd. Niektóre banki wyraźnie się jednak odróżniają od innych, górując swoją ofertą nad pozostałymi.

Na przykład zakładając Konto Wyższej Jakości w Alior Banku można nic nie płacić zarówno za prowadzenie konta, posiadanie i obsługę karty, jak i wszystkie pozostałe operacje oraz usługi, dostępne w banku. To prawdziwy rarytas, jako że część ofert pozwala nie płacić za pewne usługi pod warunkiem spełnienia dodatkowych zaleceń, albo płacenia za coś innego. Na przykład Konto Freemium w T-Mobile Usługi Bankowe umożliwia 0 złotych za opłatę za kartę, jeśli jednakże w ciągu każdego miesiąca dokona się przy jej pomocy transakcji za sumę 200 złotych. Wybierając konto dla siebie, warto również spojrzeć na dodatkowe okazje, z jakich moglibyśmy korzystać – a jest ich mnóstwo, między innymi do 720 zł zwrotu rocznie za płatności kartą do konta w koncie osobistym Eurobanku, 5% zwrotu wartości zakupów w Koncie Premium T-Mobile Usługi Bankowe, bądź 3% zwrotu za zakupy kartą debetową przez 5 miesięcy w iKoncie z Cashbackiem w Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Które konto wybrać?

O wyborze idealnego konta dla siebie każdy musi zadecydować sam – warto jednak wspomnieć, że przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin i uświadomić też sobie, że nie tylko wybór banku się liczy, ale także i właśnie odpowiedniego konta. Banki – kierując ofertę do różnych grup wiekowych czy sfer finansowych – tworzą naprawdę różne rodzaje kont, z których poszczególne posiadają nieco odmienną ofertę, wady i zalety.
By zapoznać się z najcenniejszymi zaletami poszczególnych ofert, warto przejrzeć poniższe zestawienie – przy każdym znajduje się także przekierowanie na właściwą stronę, gdzie można przeczytać więcej szczegółów.

Najlepsze konta bankowe – przegląd ofert.
4.7 (94.55%) 11 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *