Polskie banki oferują wiele produktów, jednak ważne jest by móc je porównać pod względem jakości i ceny.

Volkswagen Bank Polska został utworzony w 1997 roku, działalność operacyjną rozpoczął 30 lipca 1997 roku, bank wchodzi w skład Volkswagen Financial Services AG. Usługi finansowe, które ma w swojej ofercie bank to konta osobiste, konta oszczędnościowe, lokaty, oraz kredyty. Dla firm przeznaczone są produkty finansowe typu konta firmowe, lokaty, kredyty, oraz leasing pojazdów. Bank specjalizuje się w dopasowanych do potrzeb klientów kredytów na zakup samochodu. Z środków kredytowych można sfinansować auto zarówno nowe jak i używane. Bank jest wyspecjalizowany w udzielaniu kredytów na zakup samochodów. Siedziba banku znajduje się w Warszawie Rondo ONZ 1, kapitał zakładowy wynosi 54 500 000 złotych.

 

T-Mobile Bank powstał w wyniku współpracy T-Mobile i Alior Banku, celem powstania banku było stworzenie najkorzystniejszej oferty bankowej dostępnej na rynku usług bankowych. Operator sieci komórkowej i bank znany ze sprawdzonych i nagradzanych rozwiązań dotyczących bankowości elektronicznej stworzyły instytucję zupełnie nowej generacji. Bank mobilny oferuje ciekawe rozwiązania finansowe dla każdego, dodatkowo klienci telefonii komórkowej T-Mobile mają możliwość dodatkowych profitów. Chcąc otworzyć konto osobiste, wsiąść pożyczkę, czy tez zasięgnąć informacji na temat dostępnych produktów finansowych wystarczy odwiedzić Wirtualny Oddział. Wszelkie formalności można załatwić z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy tylko dostęp do sieci internetowej. Z konsultantem w Wirtualnym Oddziale można porozmawiać w dogodny dla siebie sposób, poprzez chat, rozmowę telefoniczną, rozmowę audio-video. Konsultant na oczach klienta poprzez współdzielony ekran wypełni dokumenty.

 

Santander Consumer Bank powstał w 2011 roku w wyniku połączenia z AIG Bankiem Polska. Bank jest obecnie wiodącym w Polsce bankiem jeśli chodzi o kredytowanie nowych pojazdów. Oferuje atrakcyjnie oprocentowane kredyty gotówkowe dla osób indywidualnych, oraz firm. Posiada także w swojej ofercie dużą gamę produktów ubezpieczeniowych. Dla dealerów samochodowych i klientów instytucjonalnych oraz komisów samochodowych bank posiada korzystne kredyty gospodarcze. Bank posiada blisko 280 placówek na terenie całego kraju, klienci banku obsługiwani są również telefonicznie i poprzez siec internetową. Niektóre produkty oferowane przez bank dostępne są także w wybranych salonach i komisach samochodowych. W 2014 roku bank otrzymał nagrodę Godło Firmy Przyjaznej Klientowi przyznawane w niezależne badanie satysfakcji klientów, które jest koordynowane przez Obserwatorium Zarządzania.

 

Raiffeisen Polbank swoja działalność w Polsce rozpoczął w 1991 roku. Bank należy do austriackiej Grupy Raiffeisen, wyłącznym akcjonariuszem jest Raiffeisen Bank International. Działalność banku oparta jest na uniwersalności, jego usługi przeznaczone są zarówno do indywidualnych klientów jak i małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. W grudniu 2012 roku nastąpiło połączenie Raiffeisen Bank Polska S.A. i Polbank EFG S.A. Bank stał się jednym z najsilniejszych kapitałowo banków w Polsce. Usługi , oraz produkty banku są wysokiej jakości, a klienci mają dostęp do ponad 400 placówek w całym kraju. Siedziba banku znajduje się w Warszawie przy ulicy Pięknej 20, kapitał zakładowy wynosi 2 207 461 050,00 złotych.

 

PKO BP SA jest największym bankiem w Polsce. Historia banku zaczyna się w 1919 roku kiedy to dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego powołano Pocztową Kasę Oszczędności. Obecnie bank jest uniwersalnym bankiem depozytowo – kredytowym obsługującym klientów indywidualnych, małe, średnie, duże firmy, a także wielkie przedsiębiorstwa, instytucje samorządowe i rządowe. Bank w swojej ofercie ma szereg produktów poczynając od kont, lokat oszczędnościowych po lokaty połączone z inwestycją w fundusze. Zapewnia on także integrację rachunku maklerskiego z rachunkiem bankowym. Nowoczesne produkty bankowe są dostępne w ponad 1,2 tysiąca oddziałów, 1,2 tysiąca agencjach, a także za pomocą bankowości elektronicznej. Strategia działań banku oparta jest w głównej mierze na satysfakcji klienta.

 

mBank jest pierwszym bankiem wirtualnym który powstał w Polsce, jest także symbolem innowacyjności , oraz nowych technologii w bankowości. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych jak i małe, średnie i duże firmy. Dostępna jest także usługa dla MSP, korporacji, oraz private banking. Jest laureatem licznych nagród w wielu niezależnych rankingach między innymi Przyjazny Bank Newsweeka i Złoty Bankier. Swoim klientom oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie bankowości elektronicznej. Klient banku ma możliwość konsultacji z ekspertem przez 24 godziny na dobę , siedem dni w tygodniu poprzez czat, rozmowę audio i rozmowę video. Kioski banku można spotkać w wielu centrach handlowych i podczas przerwy w zakupach można wygodnie skorzystać z usług banku.

 

Inteligo w maju 2001 roku rozpoczęło swoją działalność i od razu trafiło w zapotrzebowanie dla użytkowników Internetu, jest marka usług finansowych, która błyskawicznie zyskała dużą rzeszę klientów. Od 2002 roku stało się częścią PKO Banku Polskiego. Posiadacze tego konta mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie posiada dla swoich klientów PKO BP. Konto przeznaczone jest dla osób indywidualnych , przedsiębiorców, tego rodzaju konto może też założyć osoba niepełnoletnia powyżej 13 roku życia za pisemną zgodą przedstawiciela ustawowego. Konto może otworzyć także obcokrajowiec, wniosek o założenie konta można złożyć w dowolnym miejscu na świecie, jednak podpisać umowę można tylko na terenie Polski.

 

ING Bank Śląski to nowoczesny bank, który swoje początki działalności w Polsce zanotował 11 kwietnia 1988 roku kiedy to Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Banku Śląskiego w Katowicach. Obecnie bank posiada 401 placówek w całym kraju, 892 bankomaty w tym 450 bankomatów zbliżeniowych. W 2015 roku bank po raz szósty zdobył tytuł najlepszego pracodawcy – certyfikat TOP Employer Polska. Dla klientów bank oferuje szereg usług finansowych takich jak: konta osobiste, konta oszczędnościowe, kredyty, oraz funkcjonalną bankowość internetową. Nowoczesną ofertę przygotował także dla przedsiębiorców, dużych firm, samorządów, korporacji, posiada także Private Banking i Wealth Management. W swoich działaniach bank godzi potrzeby grup interesariuszy, staje się dzięki temu bankiem nowoczesnym i wyróżniającym się, wśród wielu osiągnięć stał się również laureatem wielu prestiżowych konkursów świadczących o jakości obsługi konsumenta.

Idea Bank jest bankiem , który w swoich założeniach ma pomagać osobom prowadzącym, lub chcącym prowadzić własne firmy w działaniach biznesowych. Jest to bank przyjazny dla przedsiębiorców oferujący im długoletnie rozwiązania finansowe. W swojej ofercie posiada pakiety produktów oszczędnościowych, kredytowych, oraz inwestycyjnych. W banku do dyspozycji klientów jest Rzecznik Klienta jego zadaniem poszukiwanie najlepszych rozwiązań, aby w pełni wspomóc działalność poszczególnych przedsiębiorców. Oprócz bankowości dla przedsiębiorców, różnej wielkości spółek, bank obsługuje także finanse osobiste. Bank ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 33, kapitał zakładowy wynosi 135 622 184 złote.

 

Eurobank w 2003 zaznaczył swoja obecność na polskim rynku bankowości poprzez reklamę przedstawiającą zupełnie nową dla ówczesnych czasów idee bankowości. Bank od tamtej pory poszerzył zakres swoich usług finansowych i cały czas się rozwijał tworząc efektywne i przyjazne dla klientów rozwiązania. Oferta banku skierowana jest do klientów indywidualnych, obsługa klientów odbywa się poprzez wysoce rozwiniętą bankowość elektroniczną. Bank jako jeden z pierwszych zastosował unikalne rozwiązania, które umożliwiły szybką i prostą obsługę klienta. Z usług banku można korzystać na dowolnym urządzeniu : tablecie, laptopie, smartfonie. W ofercie jest duża oferta kont osobistych, rachunków oszczędnościowych, lokat, lokat z funduszem, kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych.

 

Deutsche Bank Polska S.A jest członkiem jednej z największych instytucji finansowych na świecie- Grupy Deutsche Bank. Obsługuje największe firmy polskie, oraz zagraniczne, koncerny, instytucje, samorządy oferując szereg usług i produktów finansowych. Klienci indywidualni maja do dyspozycji liczną liczącą około 170 oddziałów sieć. Kontakt z bankiem jest także za pomocą sieci internetowej i telefonicznego centrum obsługi klienta. Bank posiada wyspecjalizowane jednostki Private Banking. Oferta obejmuje rachunki oszczędnościowo- rozliczeniowe dla klientów indywidulanych, oraz klientów biznesowych. Klienci korzystają także z konkurencyjnie oprocentowanych depozytów, oraz kredytów. Bank rozpoczął swoją działalność w Polsce 1 lipca 2001 roku. Centrala banku znajduje się w Warszawie przy al. Armii Ludowej 26, kapitał zakładowy wynosi 2.651.449.384 złotych.

 

BNP Paribas Bank Polska SA jest częścią BNP Paribas , bank obecny jest w Polsce od prawie wieku, swoja działalność rozpoczął w Polsce 1919 roku – wtedy pod nazwą Société Générale de Banque. Dal rzeszy swoich klientów bank oferuje pełna obsługę w zakresie finansów osobistych, proponując takie produkty jak: konta osobiste, oszczędności, inwestycje, kredyty, ubezpieczenia. Wysoko rozwinięta bankowość prywatna nastawiona jest na indywidualne potrzeby klientów. Mikrofirmy mają do dyspozycji obsługę bieżącą, finansowanie swoich potrzeb, oraz lokowanie nadwyżek finansowych. Małe i średnie firmy mogą liczyć na współfinansowanie inwestycji, które będą realizowane za pomocą funduszy europejskich. Centrala banku znajduje się w Warszawie przy ulicy Suwak 3.

67 / 100