PLUS BANK S.A. prowadzi swoją działalność od 1991 roku, pod obecną nazwą od roku 2013. Strategicznymi partnerami banku są : Polkomtel Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat. Jest to bank sieciowy z bogatą ofertą bankowości tradycyjnej, również dla klientów ceniących sobie mobilne korzystanie z usług bankowych posiada również bogatą ofertę swoich usług. Bank ma blisko 100 oddziałów w całej Polsce, 5 Placówek Korporacyjnych z jego oferty można także skorzystać w ponad 1200 Punktach Sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa. Misją banku jest budowanie długotrwałych bezpiecznych relacji z klientem. Zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm bank oferuje cały szereg interesujących produktów finansowych. Ponad 1000 pracowników zatrudnionych w sieci Oddziałów Operacyjnych czuwa nad prawidłowym przebiegiem powierzonych przez klientów transakcji. Główna siedziba banku znajduje się w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej 77, kapitał zakładowy banku wynosi 281 881 616,58 złotych i został w całości opłacony.

BOŚ Bank jest polskim bankiem, który powstał ponad 20 lat temu. Od 1997 roku akcje banku notowane są na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Misją banku jest szeroko pojęta ekologia. Swoje produkty finansowe bank przeznacza dla klientów indywidualnych oferując dopasowane konta osobiste, pożyczki, kredyty. Bank nie tylko w swoim logo ma zieleń, większość z jego produktów to środki na działania ekologiczne, pomagające zastosować w domu, oraz w swoim otoczeniu zasady ekologii. Bank posiada także bogatą ofertę dla mikro i makro przedsiębiorców , dla osób rozpoczynających działalność bank proponuje darmowe konto przez 18 miesięcy. Przydatne rodzaje kont bank proponuje dla Wspólnot Mieszkaniowych. Dla organizacji pozarządowych bank posiada ofertę i kompleksowe rozwiązania do zarządzania finansami. Także instytucje publiczne mogą liczyć na interesującą ofertę banku szczególnie w zakresie działań ekologicznych. Siedziba banku znajduje się w Warszawie przy ulicy Żelaznej 32, kapitał zakładowy wynosi 228 732 450 złotych.

Bank BPS S.A. początkowo działał jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. pod nazwa obecną bank funkcjonuje od d 27 marca 2002. Bank zrzesza 359 banków spółdzielczych i jest największym zrzeszeniem banków spółdzielczych w Polsce. Bank łączy w sobie dwie funkcje : banku zrzeszającego, oraz banku komercyjnego. Główne specjalizacje banku to rolnictwo, przemysł rolno-spożywczy, handel, rzemiosło, turystyka i obsługa samorządów. Bank opiera swoją działalność na polskim kapitale i jest bankiem polskim. Misją banku jest budowanie długotrwałych i bliskich relacji z klientami. Bank i zrzeszone w nim banki spółdzielcze angażują się w działalność społeczną na rzecz najbliższych środowisk. Bank posiada dostosowaną ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, mikro i średnich przedsiębiorstw, a także do rolników. Bank ma swoja siedzibę w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 81, jego kapitał zakładowy wynosi 354 096 542 złotych.

Bank Pekao SA jest bankiem z długą historią, jego początek działalności miał miejsce 85 lat temu, jest to jedna z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo- Wschodniej jeśli weźmiemy pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności. Bank posiada ponad 1000 placówek w całej Polsce, klienci tego banku maja dostęp do ponad 5000 bezpłatnych bankomatów w Polsce. Bank należy do Grupy UniCredit, która jest wiodącą międzynarodową instytucją finansową działającą w 17 europejskich krajach. W 2015 roku bank został laureatem nagród za dostawcę usług finansowaniu handlu według magazynu Euromoney i magazynu Global Finance. Misją banku sa działania na wzrost aktywności społeczeństwa. Bank oferuje szereg usług finansowych począwszy na kontach osobistych poprzez lokaty i bankowość elektroniczną. Siedziba banku znajduje się w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 53/57 , wysokość kapitału zakładowego wynosi 262 470 034 złotych.

Bank Pocztowy powstał w 1990 roku akcjonariuszami banku są Poczta Polska Spółka Akcyjna, oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Obie te instytucje cieszą się powszechnym zaufaniem wśród klientów. Bank posiada największą w kraju sieć dystrybucji, ponieważ obecny jest w blisko ośmiu tysiącach urzędów w całej Polsce. Bank oferuje swoim klientom rachunki osobiste, lokaty, oraz kredyty. Bank oferuje także dostęp do bankowości internetowej, a także wygodny kontakt z Call Center. Bank obsługuje klientów indywidualnych, małe firmy, korporacje. W swoje ofercie bank posiada również inwestycje i ubezpieczenia. Misja banku jest uniwersalność i powszechność. Siedziba banku mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 17.

Noble Bank jest marką Banku Getin Noble Bank S.A. powstał 1 czerwca 2012 roku w wyniku połączenia Getin Noble Bank S.A. i Get Bank S.A. Bank stworzono w celu zapewnienia klientom banku najlepszej bankowości prywatnej. Bank jest czołowym bankiem obsługującym najzamożniejszych klientów. Bank posiada wysoce spersonalizowane usługi Private Banking. Rozwiązania , które proponuje bank swoim klientom są bardzo dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. W swojej bogatej ofercie bank posiada depozyty, rachunki, plany inwestycyjne, produkty strukturyzowane, fundusze inwestycyjne, obligacje korporacyjne, akcje. Bank dba o to, żeby wszelakie decyzje inwestycyjnie zawsze dzięki długofalowym założeniom były zgodne z założeniami, które zlecił klient. Bank ma swoja siedzibę w Warszawie przy ulicy Przyokopowej 33, kapitał zakładowy wynosi 2.650.143.319,00 złotych.

Toyota Bank S.A. powstał w 2000 roku od tego czasu usługi finansowe banku skierowane są zarówno dla klientów indywidualnych jaki i przedsiębiorców. Dla osób indywidualnych bank oferuje konto osobiste z kartą , które jest do dyspozycji przez 24 godzinny dzięki systemowi bankowości elektronicznej. Bank oferuje swoim klientom karty do konta, karty kredytowe, złote karty kredytowe. W swojej ofercie bank posiada również liczne produkty finansowe pozwalające na zaoszczędzenie gotówki. Za serwis swojego dowolnej marki auta w autoryzowany serwisie Toyota bank oferuje kredyt z oprocentowaniem zero procent. Wśród ofert specjalnych bank posiada również takie rozwiązanie jak Indeksowane Konto Oszczędnościowe bez ukrytych kosztów z oprocentowaniem 2,56%. Do końca czerwca klienci posiadający konto Jedyne dostana 10 % za tankowane paliwo kupione kartą banku. Siedziba banku mieści się w Warszawie przy ulicy Postępu 18 , kapitał zakładowy wynosi 71 000 000 złotych i został wpłacony w całości.

Biz Bank jest częścią banku FM BankPBP S.A, który na terenie Polski działa już od wielu lat, większościowym właścicielem tego banku jest fundusz typu private equity zarządzany przez EMP Abris Capital Partners. Oferta banku jest szeroka począwszy od produktów finansowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych typu konta osobiste, lokaty terminowe po spersonalizowane produkty finansowe wspomagające przedsiębiorczość. Misją banku jest stworzenie przyjaznego świata finansów dla osób przedsiębiorczych. Bank oferuje szereg kredytów dla przedsiębiorców, które mają uproszczoną procedurę przydzielania. Bank ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 39A, kapitał zakładowy wynosi 308.907.000 złotych.

Meritum Bank działa na polskim rynku od polowy 1990 roku, początkowo bank działał pod nazwą Bank Współpracy Europejskiej S.A. w styczniu 2009 roku zmieniono mu nazwę na obecną. W lutym 2015 roku większościowym udziałowcem banku został Alior Bank SA. Oferta banku skierowana jest do średniozamożnych klientów indywidualnych, a także do małych i średnich firm. Posiada on bardzo atrakcyjną ofertę dla sektora małych firm, oraz użyteczną platformę e-bankingową, oferta depozytowa również jest bardzo atrakcyjna. Od 2011 roku bank współpracuje z Tesco Finanse oferując cały szereg produktów finansowych. Bank charakteryzuje zróżnicowana sieć kanałów dystrybucji począwszy od sieci placówek własnych i partnerskich, których jest 170, po pośredników finansowych, bankowość online i sprzedaż kredytów bankowych w sklepach. Kapitał zakładowy banku wynosi 379 341 600 złotych.

Lions Bank jest oddziałem Idea Banku S.A, jest to to innowacyjne rozwiązanie dla ludzi zamożnych pragnących nie tylko oszczędzać, ale z powodzeniem pomnażać swój zgromadzony majątek. Jednym z obszarów na jakim zarabia bank jest rynek nieruchomości. Bank stworzyli menadżerowie będący prekursorami polskiego private bankingu. Doradcy bankowi posiadają duża wiedzę z zakresu sytuacji ekonomicznej, oraz sprawnie poruszają się na rynku nieruchomości. Bankowość korporacyjna jest na najwyższym poziomie z nastawieniem na wyszukiwanie indywidualnych satysfakcjonujących rozwiązań finansowych dla każdego klienta korporacyjnego. Klienci banku mogą zostać posiadaczami prestiżowej metalowej karty kredytowej , która ma nieregularne kształty. Karta kształtem przypomina klucz i jest rozpoznawalna wśród ludzi sukcesu.

Getin Bank początek swojej działalności odnotował w roku 2004. Oferta banku skierowana jest do klientów indywidualnych, do małych, średnich dużych firm, korporacji i samorządów. Bank oferuje kompleksowe i innowacyjne usługi finansowe, posiada ponad 500 oddziałów własnych i franczyzowych, oraz dużą sieć pośredników. Misją banku jest bycie dla swoich klientów bankiem pierwszego wyboru. W swojej szerokiej gamie produktów ma atrakcyjne bardzo oferty kredytowe takie jak: kredyt na pit, ikredyt, gotówka bez zaświadczeń o zarobkach. Oferuje również różne kredyty hipoteczne na zakup domu czy mieszkania. Dla klientów posiadających kredyt we frankach bank proponuje ciekawe rozwiązania pozwalające na zmniejszenie obciążeń.

Credit Agricole jest bankiem uniwersalnym , który swoją działalność opiera na długoterminowych relacjach z klientami. Głównym akcjonariuszem banku jest francuska grupa finansowa Crédit Agricole. Bank posiada szeroką ofertę dla klientów indywidualnych, małych, średnich firm, oraz rolników. Produkty banku dostępne są poprzez wiele kanałów dostępu takich jak: bankowość elektroniczna, obsługa telefoniczna, sieć placówek bankowych w liczbie około 440.Dla rolników bank oferuje: kredyt na gospodarstwo rolne, lokaty agro pod dopłaty rolnicze. Przedsiębiorstwa mają kompleksową obsługę finansową. Dal małych i średnich firm bank oferuje: konto firmowe, biznesową pożyczkę, terminale płatnicze. Dla osób indywidualnych bank oferuje konta osobiste, kredyty, karty kredytowe, lokaty, rachunki oszczędnościowe, ubezpieczenia. Siedziba banku znajduje się we Wrocławiu pl. Orląt Lwowskich 1, kapitał zakładowy wynosi 649.000.000 zł.

Bank Smart jest bankiem dla którego nie istnieją granice. Dostęp do usług banku można mieć z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym czasie. Bank swoje usługi skierował do ludzi mobilnych przebywających czasów, bądź też stale za granicą. Dostępność do środków finansowych przeciwdziała wykluczeniu finansowemu i ta myśl przyświeca działaniom banku. Bank jest pierwszym bankiem w Polsce zapewniającym zupełnie unikalną usługę dla swoich klientów, a mianowicie konto złotowe całkowicie zintegrowane z kontem w walucie UE. Rachunki przeznaczone są dla klientów indywidualnych, oraz firm, mogą służyć zarówno do rozliczeń krajowych jak i zagranicznych. Karta debetowa Visa V pay posiada bardzo wysoki poziom akceptowalności i bez problemu można nią płacić poza granicami Polski.

Bank BGŻ na rynku polskim istnieje od 1919 roku tak długoletnia historia świadczy o tradycjach i dużym doświadczeniu. Jest to wiodący bank w sektorze rolno-spożywczym znajdujący się w pierwszej dziesiątce największych polskich banków. Dla osób prowadzących działalność związaną z rolnictwem oferuje szereg produktów ułatwiających finansowanie inwestycji, do tej grupy docelowej skierowana jest także oferta ubezpieczenia upraw. Dla klientów korporacyjnych przygotowano nowoczesne rozwiązania finansowe, oraz kompleksowe usługi. Dla firm uruchomiono wygodny i dostępny kredyt na rachunku bieżącym, negocjowane lokaty terminowe, pakiety usług przeznaczonych dla biznesu. Natomiast klienci indywidualni otrzymają korzystne pożyczki, konta oszczędnościowe z wygodnym i szybkim dostępem do swoich pieniędzy, oraz wiele innych ułatwiających życie codzienne produktów finansowych.

67 / 100