Pożyczanie od rodziny to zły pomysł! Tak samo jak od znajomych. Jeszcze kilka lat temu, kiedy sytuacja kredytowa na rynku finansowym w naszym kraju była trudna, pożyczanie pieniędzy od najbliższych było bardzo powszechne. Na szczęście dzisiaj rynek nie zmusza nas już do takich kroków. Warto natomiast zastanowić się, dlaczego pożyczki od najbliższej rodziny to generalnie zły pomysł.

  • Najważniejszą kwestią jest prawdopodobnie to, że w wielu przypadkach rodzina również nie jest w dobrej kondycji finansowej, więc pożyczka byłaby nie tylko nierozsądna, ale być może nawet niemożliwa.
  • Po drugie, zawracanie głowy najbliższym nie jest mile widziane. W końcu nie powinniśmy zrzucać naszych problemów na innych, a w szczególności na najbliższych członków rodziny oraz przyjaciół.

  • Poza tym, trzeba pamiętać również o tym, aby być oparciem dla bliskich, nie zaś ukazywać swoją słabość przez proszenie o pieniądze, kiedy do dyspozycji są na przykład chwilówki.

Generalnie rzecz biorąc, trzeba tu przede wszystkim pamiętać o takich kwestiach, jak to, że pożyczanie od najbliższej rodziny może być również niemile widziane. No i ostatecznie, jeśli już weźmiesz taką pożyczkę, musisz liczyć się ze zdaniem drugiej osoby.

Właśnie dlatego po stokroć lepszym pomysłem są chociażby pożyczki bez BIK, które są dzisiaj nie tylko łatwo dostępne, ale przede wszystkim na tyle rozsądne finansowo, że po prostu nie ma sensu przenosić swoich problemów na najbliższych – istnieje wygodna alternatywa w postaci pożyczki na oświadczenie.

56 / 100