Pożyczki bez BIK, pożyczka dla zadłużonych – gdzie szukać? Z różnych powodów możemy znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Bez wyjścia teoretycznie, bo na rynku pożyczkowym istnieją pożyczki dla zadłużonych oraz pożyczki bez bik. Gdzie szukać takiej pożyczki i jak wybrać, aby nie natknąć się na firmę “krzak”?

Czym jest BIK?

BIK to skrócona nazwa od Biuro Informacji Kredytowej. Prościej mówiąc to baza danych o pożyczkobiorcy. W BIK-u znajdują się informacje o aktualnych pożyczkach, spłaconych kredytach, czy nieuregulowanych spłatach. Odnotowane są również przesunięcia spłat, a także daty zaległości z późniejszym terminem uregulowania. Kiedy jesteś w BIK? Za każdym razem kiedy ubiegasz się o pożyczkę w banku, w bazie zostaje dokonana adnotacja o takim działaniu. Tym sposobem w BIK są Twoje dane, a także dane ile razy starałeś się o kredyt/pożyczkę i ile ich spłaciłeś bądź nie.

Czy BIK to zło?

Nie można tego potwierdzić ani zaprzeczyć. Dlaczego?
Dlatego, że dla osoby, która każdą swoją pożyczkę spłaciła w terminie, a nawet przed czasem – historia kredytowa będzie pozytywna. W przyszłości zatem może mieć duży wpływ na udzielenie kolejnej pożyczki. Natomiast jeśli ktoś, z jakichś powodów spłacał kredyt nieregularnie, bądź zaniechał jego spłaty całkowicie w takim wypadku, niestety historia w BIK-u będzie negatywna.
Na szczęście na rynku finansowym są firmy, które oferują pożyczki online dla zadłużonych.

Pożyczka bez BIK – gdzie szukać?

Przy poszukiwaniu odpowiedniej firmy trzeba bardzo uważać, aby nie natknąć się na tak zwaną firmę krzak, która może pogłębić problemy finansowe. Najlepiej skorzystać ze specjalnych rankingów pożyczek pozabankowych np. takich, jak ten poniżej.
Rankingi są tworzone przez osoby niezależne i niezwiązane z żadną z wymienionych firm z sektora pozabankowego. Dzięki temu masz pewność, że ranking nie jest w żaden sposób spreparowany, a firmy znajdujące się w nim są rzetelne i godne zaufania.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze firmy?

  • rozpoznawalność firmy (marka, ilość klientów),
  • czas działalności firmy,
  • opinie w internecie,
  • wysokość oprocentowania pożyczki,
  • warunki udzielenia pożyczki,
  • umowa ramowa pożyczki
  • całkowita kwota do spłaty
  • okres kredytowania

Jakie warunki muszę spełnić, aby otrzymać pożyczkę pozabankową bez BIK?

Z reguły firmy pożyczkowe mają podobne warunki udzielania pożyczek, jednak zawsze trzeba dokładnie się zapoznać z takimi warunkami (znajdują się one na stronie internetowej danego pożyczkodawcy).
Na pewno będzie Ci potrzebny ważny dowód osobisty, aktualny nr telefonu, konto w banku, a także informacje dotyczące zatrudnienia.

61 / 100