Pożyczki gotówkowe – w banku czy parabanku? Ciężko obecnie obejść się zupełnie bez jakiegokolwiek kredytu. Zaciągamy go na przeróżne – mniej lub bardziej ważne – wydatki, jako że czasem wypada coś pilnego, co trzeba na przykład szybko naprawić, a czasem po prostu nie chcemy czekać na zakup jakiegoś produktu aż uda nam się zebrać wystarczająco dużo oszczędności. Decyzja o skorzystaniu z pożyczki gotówkowej dla wielu osób nie jest łatwa, jednak w pewnych sytuacjach warto ją podjąć – tym bardziej, że obecnie to bezpieczniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek.
W banku czy parabanku?
Pożyczki gotówkowe kiedyś można było zaciągać bezpiecznie jedynie w bankach. Teraz jednak istnieje i druga opcja – parabanki, czyli instytucje pozabankowe. To, na który rodzaj kredytu się zdecydujemy zależy jedynie od nas samych, przy czym warto wziąć pod uwagę przede wszystkim czas i łatwość dostępu. Zwykłe, tradycyjne banki mają masę reguł, które muszą być przestrzegane, co z jednej strony gwarantuje nam, jako klientom bezpieczeństwo, jednak z drugiej sprawia również, że cała procedura się wydłuża i staje bardzo skomplikowana.
Jest to tym bardziej irytujące, jeśli wcale nie zamierzamy pożyczać specjalnie dużo pieniędzy – na przykład kilkaset złotych lub 1500 złotych. Taka suma często wystarcza na pokrycie podstawowych potrzeb i napraw, które się nagle pojawiają – a więc wielką rolę odgrywa tu także i czas, który w przypadku zwykłych banków na pewno będzie dosyć długi. Parabanki działają na nieco innych zasadach, niż zwykłe banki, co akurat wychodzi im na dobre. Oczywiście, ich działania muszą być zgodne z szeregiem przepisów i ustaw, więc dla nas jest to gwarancja bezpieczeństwa. Przy tym jednak regulacje nie są aż tak restrykcyjne, by wiązały się z koniecznością wypełniania szeregu formalności przy udzielaniu nawet małych pożyczek. Dzięki temu jest dużo łatwiej otrzymać pożyczkę i może się o nią ubiegać również taka osoba, która w tradycyjnym banku nie miałaby czego szukać.
Parabanki pełne zalet
Zgłaszając się do parabanków, można jedynie zyskać – również czas, gdyż większość z nich pozwala wszystkie formalności (których wcale nie ma wiele) załatwić przez internet. Środki pieniężne można otrzymać na podany w formularzu (który trzeba wypełnić) rachunek bankowy – zwykle bardzo szybko po wydaniu pozytywnej opinii, czyli nawet w kilkanaście minut! Jeśli zaś chodzi o samą spłatę zobowiązania, wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się decydujemy. Pożyczki gotówkowe mogą być bowiem udzielane w formie chwilówek, które należy spłacać niedługo po zaciągnięciu (na przykład po 2 tygodniach, miesiącu, albo dwóch), bądź też w formie pożyczek spłacanych ratanie. Jeśli chodzi o wymogi, nie są one jakoś szczególnie duże – ubiegający się o pożyczkę musi być pełnoletni (a czasem musi mieć ukończone 21 lat) oraz nie przekraczać górnej granicy wieku, która zwykle oscyluje wokół 60 lat, choć są i takie parabanki, które udzielają kredytów osobom starszym, nawet 80-letnim. Jeśli firma wymaga jakichś dokumentów, trzeba dosłać ich skan. Jeśli zaś chodzi o weryfikację, odbywa się ona poprzez niewielką opłatę weryfikacyjną – w wysokości na przykład 1 grosza czy 1 złotego – będącą przelewem uwierzytelniającym z naszego konta na konto parabanku. Jak widać, formalności ograniczone są do minimum.
Lista pożyczkodawców pozabankowych na /szybkie-chwilowki-bez-bik-i-krd/
Zaś ofertę promocyjnych kredytów bankowych na /kredyty-bankowe/