kolo-ratunkoweŻycie zaskakuje nas nieoczekiwanymi zdarzeniami i sytuacjami, z których często brakuje nam możliwości wyjścia. Wiele z nich wiąże się z koniecznością posiadania płynności finansowej. Problem pojawia się kiedy akurat mamy kłopoty i nie dysponujemy gotówką. Pomocną dłoń mogą być pożyczki, co jednak zrobić gdy nasz bank odmówi, a znajomi nie są w stanie pomóc? Alternatywę stanowią pożyczki pozabankowe czyli chwilówki pozabankowe.

 


Czy dla każdego taka pożyczka?
Pożyczki takie kierowane są głównie do osób, które potrzebują natychmiastowej pomocy finansowej w postaci gotówki w stosunkowo niewielkiej ilości. Pożyczkę w “parabanku” uzyskamy błyskawicznie więc może to być naprawdę ratujący zastrzyk gotówki. Jednak, nawet parabank może odmówić udzielenia pożyczki, jeżeli osoba o nią starająca się posiada status dłużnika. Wszystkie dostępne i popularne oferty są dostępne online tzn. przez naszą stronę internetową, wystarczy tylko wejść na odpowiednią zakładkę i kliknać link. Można też skorzystać w porównywarki dostępnej w górnym menu.

Słyszałem, że są problemowe. Czy warto?
Kontrowersje wokół pożyczek pozabankowych narastają głównie z powodu nieprzemyślenia zaciągniętego zobowiązania przez klienta. Ich specyfika polega na pożyczeniu niewielkiej kwoty i konieczności szybkiego jej spłacenia. Tego typu kredyt jest zatem adresowany do osób, które jedynie chwilowo straciły płynność finansową i wiedzą, że szybko ją odzyskają. Jeżeli klient starający się o pożyczkę zdaje sobie z tego sprawę i należy do właśnie takich osób, nie musi się niczego obawiać, dla niego taka pożyczka będzie wartościową formą pomocy finansowej.

Spłacę więcej?
To na pewno, ale nie powinna to być dziwiąca nowość dla nikogo. Placówki pozabankowe, podobnie jak banki, świadczą swoje usługi z zamysłem zarobienia. Pożyczki takie, podobnie jak zobowiązania bankowe są oprocentowane, mogą posiadać również dodatkowe opłaty związane np. z ubezpieczeniem pożyczki. Jeżeli dobrze przeczytamy umowę, zapoznamy się ze wszelkimi jej paragrafami i dobrze zrozumiemy jej ideę, będziemy mogli ocenić nasze możliwości oraz korzyści płynące z takiej transakcji i sami podejmiemy decyzję, czy pożyczka jest dla nas pomocną dłonią czy kłopotem. Kontrowersje jakie narastają wobec pożyczek tworzą ludzie, którzy nie zaznajomili się z warunkami pożyczki.

Warto w tym momencie wspomnieć, że kilkanaście ofert to darmowe pierwsze pożyczki, ich lista znajduje się TU.

Źródło:
parabanki.jimdo.com

Pożyczki pozabankowe – pomoc czy kolejny kłopot?
5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *