Konta dla firm są to specjalne rachunki bankowe przeznaczone dla osób bądź podmiotów, prowadzących działalność gospodarczą. Wybór konta firmowego bankowego może być kluczowym czynnikiem wpływającym na sukces biznesowy przedsięwzięcia, dlatego też warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie zgłębić temat, porównać i przeanalizować wszystkie dostępne na rynku oferty, by w końcu wybrać to najbardziej dla nas korzystne. Takie z pozoru mało istotne decyzje w perspektywie długoterminowej mogą przynieść oszczędności rzędu kilkuset złotych.
Prowadzenie rachunek firmowy często jest niestety znacznie droższe w porównaniu z kontem osobistym, dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na plusy i minusy obu rozwiązań.

Polecamy poniższe oferty ze względu na szeroką gamę darmowych opcji, istotnych zwłaszcza dla nowych firm:

  • Konto FIRMA TO JA w IdeaBank z 600 zł premii oferuje 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, 0 zł za otwarcie i prowadzenie Konta Firma To Ja, 0 zł za wydanie karty debetowej i 0 zł za standardowe przelewy internetowe, do ZUS-u i US-u
Konto FIRMA TO JA w IdeaBank

 

  • Proste konto firmowe w mBank to 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku, 0 zł za za przelewy internetowe krajowe w PLN (Elixir), 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych Planet Cash, Euronet, BZ WBK S.A. w kraju, 0 zł za kartę płatniczą a dodatkowo 100 zł zwrotu na konto za pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł.

Proste konto firmowe w mBank

  • Plus Konto Biznes Volkswagen Bank to wygodne w obsłudze i profesjonalne konto firmowe cieszące się uznaniem wśród ekspertów finansowych oraz przedsiębiorców. Zalety konta to: brak opłat za prowadzenie, przelewy i zlecenia przez Internet, dostęp dla wskazanych osób, firmowe karty VISA oraz wypłaty z dowolnych bankomatów.
Plus Konto Biznes Volkswagen Bank

 

  • Konto Direct dla Firmy ING oferuje aplikację mobilną na tablet i smartfon, 0 zł dla aktywnych za przelewy internetowe w PLN w kraju, a także dostęp do doradców w ponad 400 oddziałach w Polsce.
Konto Direct dla Firmy ING

 

  • Rachunek firmowy Alior Banku to przede wszystkim: 0 zł za prowadzenie rachunku (dla nowych firm gwarantowane 0 zł przez 6 miesięcy, a dla wszystkich 0 zł za aktywne korzystanie), 0 zł za przelewy internetowe! Premia za wybrane czynności – przez 12 miesięcy nawet do 1500 zł!
Rachunek firmowy Alior Banku
  • BIZnest Konto Nest Bank  to idealne rozwiązanie zarówno dla młodych jak i doświadczonych przedsiębiorców. Niezależnie od tego czy klient korzysta z komputera, tabletu czy komórki nie ponosi opłat za prowadzenie konta. Wypłaty z bankomatów w Polsce, przelewy krajowe oraz samo złożenie konta również jest bezpłatne.
BIZnest Konto Nest Bank
  • Santander Consumer Bank: Konto Firmowe; Konto Firmowe Godne Polecenia + nowoczesna eKsięgowość inFaktl 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za wszystkie przelewy internetowe, 0 zł za przelewy do ZUS i US w systemie Elixir*, 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówkowe kartą debetową, 0 zł za prowadzenie jednego konta walutowego w wybranej walucie EUR, USD lub GBP

Pełna lista ofert kont dla firm:

https://portal.oferty-leadstar.pl/konta-firmowe

60 / 100