Ranking kredytów hipotecznych. Sprawdzamy, gdzie obecnie najkorzystniej ubiegać się o kredyt na własne cztery kąty.

Niewątpliwie osoby noszące się z zamiarem zakupu własnego lokum z pomocą kredyty hipotecznego ucieszy wiadomość, że aktualna stopa referencyjna NBP wynosi 1,5%. Przekłada się to oczywiście na korzystną dla kredytobiorców wysokość oprocentowania kredytów.

Najlepsze oferty kredytów hipotecznych

Który bank ma obecnie najciekawszą ofertę dla klientów chcących sfinansować zakup nieruchomości za pomocą kredytu?

PKO Bank Polski – obecnie proponuje kredyt do 90 % wartości nieruchomości. Okres kredytowania do 35 lat. Prowizja między 0 a 3,5 %. Bank oferuje niższą prowizję dla Klientów stanowiących rodziny wielodzietne. W ofercie możliwość zawieszenia spłaty kapitału na okres do 36 miesięcy. Dla Klientów PKO Banku Polskiego instytucja przewiduje niższe oprocentowanie kredytu. Warunki finansowe można negocjować indywidualnie.

ComperiaFree – to drugie miejsce w naszym kwietniowym rankingu. Okres kredytowanie do 30 lat. Za pomocą kredytu hipotecznego w tym banku sfinansujemy zakup nieruchomości do 80% jej wartości. Prowizja za udzielenie kredytu waha się między 2 a 5 %.  Atutem jest szybka decyzja kredytowa. Możemy się jej spodziewać już po 1 dniu. Bank umożliwia zawieszenie spłaty kapitału na 6 miesięcy w roku. Marża to 1,99%.

Milenium Bank – pokryje środkami kredytowymi do 85 % wartości nieruchomości. Okres kredytowania do 35 lat. Obecnie do końca kwietnia  trwa promocja 0% prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego. Bank nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę kredytu po 4 latach. Oferują marże niższe nawet do 0,5% w porównaniu do przeciętnych marż.

Citi Handlowy – Kredyt hipoteczny – oferuje kredyt do 85% wartości nieruchomości z okresem kredytowania do 35 lat. Wysokość prowizji za udzielenie kredytu oscyluje między 2 a 4%. Bank oferuje dodatkową kwotę kredytu na dowolny cel do 15% kwoty przeznaczonej na mieszkanie.

Wkład własny

Należy pamiętać, że ubiegając się o kredyt hipoteczny musimy dysponować tak zwanym wkładem własnym.  Jeżeli bank skredytuje  nam 80% wartości nieruchomości, kredytobiorca musi mieć pozostałe 20% kwoty. Dla przykładu – biorąc kredyt na 250 tys. musimy posiadać 50 tys. wkładu własnego.

Kupując mieszkanie jego cena nie jest jedynym kosztem, który poniesiemy.  Dodatkowo będziemy musieli opłacić podatek od czynności cywilno-prawnych, taksę notarialną, wpis hipoteki oraz prowizję pośrednika. Dodać oczywiście należy również koszty urządzenia mieszkania.

Mimo wszystko obecna sytuacja na rynku usług finansowych sprzyja zakupom nieruchomości za pomocą środków kredytowych.

58 / 100