Szybki zastrzyk gotówki. Czy zawsze jest to najlepsze rozwiązanie? Większość z nas unika pożyczania pieniędzy. Niekiedy jednak pojawiające się wydatki mogą nas zaskoczyć. Awaria sprzętu, konieczność naprawy samochodu czy niespodziewany rachunek to tylko niektóre powody dla których może nie starczyć nam do najbliższej wypłaty.

Ubieganie się o kredyt bankowy często oznacza konieczność wizyty w placówce i dopełnienia wymaganych formalności. Dla wielu może być to niekomfortowe i krępujące. Może też się okazać że zdaniem banku nie posiadamy wymaganej zdolności kredytowej.

Z pomocą przychodzą wtedy oferty pożyczek pozabankowych, proponowane przez takie firmy jak Łatwy Kredyt, Wonga, Via sms, Smart Pożyczka, Aasa czy Vivus. Co skłania niektórych do takiego rozwiązania?

PożyczkodawcaOferta (kolejność alfabetyczna)


Yolo. Pożyczka do 10 000 zł na 36 m-cy. Pierwsza na 30 dni bez opłat


Finbo. Chwilówka do 5 000 zł na 30 dni. Pierwsza gratis.


LendUp. Pożyczka ratalna do 15 000 zł na 36 m-cy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 66,75%


Solven. kwota pożyczki: od 300 zł do 8000 zł. Okres spłaty: do 30 dni. RRSO od 1812,65%. Pierwsza pożyczka bezpłatna do 500 zł.Polożyczka. Kwota pożyczki: od 300 zł do 8000 zł. Okres spłaty: do 30 dni. RRSO: 1812,65%. U nas znajdziesz szybkie pożyczki przez internet bez ukrytych opłat. Ponadto formalności ograniczone są do minimum. Pierwsza pożyczka 500 zł bezpłatna.
Incredit. Pożyczka ratalna do 35 000 zł na 30 m-cy.


Zylion. Pożyczka do 3500 zł na 30 dni. Pierwsza pożyczka bez opłat.


Opoqa Finance. Kwota pożyczki: do 6000 zł. Okresy kredytowania: do 30 dni. RRSO: 261,15 %.
Provema Credit. Kwota pożyczki: od 1100 do 1500 zł. Okres spłaty: 6 m-cy. RRSO: 283%.

Niewątpliwie kluczową zaletą jest minimum formalności. Wystarczy złożyć wniosek drogą elektroniczną. Nikt nie musi wiedzieć  o naszych problemach finansowych. Po wysłaniu symbolicznego grosza w celu potwierdzenia numeru konta i weryfikacji telefonicznej pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Wszystko nawet w ciągu 15 minut.

Ale czy na pewno jest to bezpieczne? Jak nie paść ofiarom naciągaczy? Warto najpierw odwiedzić zaufane serwisy, takie jak i porównać oferty legalnie działających firm z tego sektora. W ten sposób możemy łatwo odnaleźć ofertę która okaże się dla nas najkorzystniejsza. Firmy pożyczkowe zamieszczają na swych stronach przejrzyste kalkulatory, dzięki czemu nie musimy się bać żadnych ukrytych kosztów.

Niektóre parabanki wprowadziły szczególnie korzystną ofertę dla nowych klientów. Mogą oni skorzystać z pożyczki nie ponosząc dosłownie żadnych kosztów. Oddają dokładnie tyle, ile pożyczyli. Należy jednak liczyć się z tym że termin spłaty jest bardzo krótki, zwykle wynosi od 7 do 30 dni. Jeśli nie jest to nasza pierwsza pożyczka poniesiemy koszty oprocentowania kredytu wyższe niż w wypadku tradycyjnych usług bankowych. Jednak pomimo, zdawać by się mogło, wysokiego oprocentowania przy tak krótkim terminie spłaty nie muszą być to wysokie koszty.

Pożyczki pozabankowe nie są pozbawione wad, ale mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem przy chwilowych problemach finansowych.